Rentowna transakcja.

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z internetu jako głównego źródła informacji. Śmiało można stwierdzić, że większość codziennych działań związanych jest z tym nowoczesnym medium. Nie inaczej jest w kwestii prowadzenia firm, czy poszukiwania nowych dróg kariery. Większość ofert kupna czy sprzedaży niemal każdego rodzaju produktów i usług znajduje się właśnie w sieci. Przeszukując oferty dotyczące nieruchomości komercyjnych można znaleźć wiele ciekawych pozycji. Od powierzchni magazynowej do wynajęcia, poprzez lokale handlowo-usługowe, biura, po sklepy danych marek. Pośród nich można odnaleźć ogłoszenia zatytułowane „kupię market” bądź „sprzedam market”, co może brzmieć nietypowo- niejedna osoba może skojarzyć go z franczyzą. Jednak takie skojarzenie w większości wypadków może okazać się błędne. Co zatem może to oznaczać? Fraza sprzedam market lub kupię market dotyczy budynku w którym znajduje się ów sklep oraz inne powierzchnie użytkowe, takie jak magazyn, chłodnia czy parking. Czy jednak opłaca się kupować już wynajęte komuś nieruchomości komercyjne? Zdecydowanie tak.

Jest to o tyle istotne, że wraz z taką transakcją, najemca powierzchni nadal pozostaje w jej użytkowaniu, z tą różnicą, że koszty najmu płaci nowemu właścicielowi. Od samego przejęcia nieruchomości komercyjnej wynajmujący otrzymuje comiesięczną opłatę od najemcy. Dzięki temu rentowność zakupu tego lokalu się podnosi, ponieważ generuje ona przychód od samego początku. Jednocześnie świeżo upieczony właściciel nie musi tracić czasu na poszukiwanie odpowiedniego kandydata na wynajem powierzchni, remonty czy wakacje czynszowe. Brak konieczności poszukiwania odpowiedniego kontrahenta to duże ułatwienie. Wybierając kogoś, kto nie ma przekonującego i rzeczywistego biznesplanu właściciel naraża się na to, że ów przedsiębiorca po podpisaniu umowy najmu wycofa się z niej, gdy jego interes okaże się nieopłacalny. Co gorsza, poprzez taką sytuację mógłby zalegać z czynszem, czego każdy wynajmujący chce uniknąć. Stąd, widząc nagłówek sprzedam market i kupie market, możesz mieć pewność, że zakup takiej nieruchomości to niewątpliwie rentowna i pewna inwestycja kapitału.

Aby dokonać takiej transakcji potrzeba wiedzy i doświadczenia- albo usług biura nieruchomości komercyjnych. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.